Aby pobierac z Naszej strony najpierw zainstaluj program FastDow!!! >>> kliknij tutaj <<<
Czym pobierać | Jak pobierać | Jak wysyłać | Ostrzeżenia | Mam problem |
NOWY FastDow6!  Koniecznie musisz posiadac FastDow 6
>KLIKNIJ TUTAJ<

Login: Hasło:
FastDow - Najszybsze sciąganie plików >> Ciekawostki >> Której półkuli mózgu używasz?

Strony: 1
Której półkuli mózgu używasz? ()
Uploaderek
Zabiera głos
Zgłoœ moderatorowi nieprawidłowoœć
Spójrz na postać kobiety.

W którą stronę obraca się postać?

Czy obraca się w lewą, czy może w prawą stronę?

Jeśli widzisz, że postać obraca się w prawą stronę – właśnie używasz prawej półkuli. Jeśli obraca się w lewą – dominuje półkula lewa. A może potrafisz sprawić, by postać obracała się naprzemiennie w lewą i prawą stronę?

Większość osób twierdzi, że kobieta obraca się w prawo. Żeby się „przełączyła” i zaczęła obracać w lewo, wystarczy się zrelaksować, spojrzeć na animację z większej odległości, albo… zająć się algebrą. Można też na kolorowej kartce napisać np. numer telefonu i patrzeć na nią, mając w tle animację. Kiedy skoncentrujesz się na kolorze kartki – będzie obracała się w prawo. Kiedy zaczniesz czytać liczby – postać zacznie obracać się w lewo.
Asymetria centralnego układu nerwowego

Dwie półkule, które tworzą mózg, nie są idealnie symetryczne. Samo to, że jesteśmy praworęczni czy leworęczni mówi o asymetrii centralnego układu nerwowego.

Lewa półkula jest bardziej aktywna, kiedy się wypowiadamy, liczymy, piszemy, uważnie słuchamy i myślimy logicznie. Prawa półkula zaś uaktywnia się, kiedy mamy wykonać czynności wymagające użycia wyobraźni, wizualizacji. Kolory, rytm, muzyka – to też półkula prawa.

Lewa półkula: liczby, zadania, abstrakcje, racjonalne myślenie, logika, werbalizacja, szczegóły, analiza.

Prawa półkula: kreatywność, forma, kolory, rytm, metaforyka, analogie, wizualizacja, ogół, synteza.

Żeby mózg działał prawidłowo, niezbędna jest łączność pomiędzy obydwiema półkulami. Zapewnia ją spoidło wielkie (ciało modzelowate). Co się dzieje, kiedy to połączenie zostanie przerwane? Można to zaobserwować u osób, które cierpiały na epilepsję i zostały poddane operacji przecięcia spoidła wielkiego (kallotomii). Zobaczcie:

Modyfikowany przez anc, 19 Stycznia 2011, 21:44

Admin
hm... a co jesli obraca sie w dwie storny jednoczesnie ? :D:D ?

Życie jest cięzkiekie, a instrukcja obsługi do niego poprostu nie istnieje!
Za tysiąc lat Twój potomek stanie nad martwą planetą i zada Ci pytanie Gdzie byłeś?
89% Ludzi na ziemi nie docenia tego co ma..anc(u) fiziolog;/

Opiekun
ze what?
nie wiem co w tekscie jest bo nie chce mi sie czytac.. po 1 zdaniu podziekowalam bo przeciez ona w lewo sie obraca :|

Uploaderek
Zabiera głos
dla mnie tam też cały czas w lewo

...

Admin
Oo teraz w lewo :D:D ale dzis mialem duo pracy umyslowej wiec mysle ze to o to kaman :) pzdr ziombale :P

Za tysiąc lat Twój potomek stanie nad martwą planetą i zada Ci pytanie Gdzie byłeś?

Admin
i jzu w prawo, pwoem wam ja ksei emsiejcie to obraca sie w prawo a jak nalizujecie cos to w lewo :P

Strony: 1

Skocz do: 

FastDow 2009
/* */